✮ 5.000 active customers in UK! Delivery region
Microbe-Lift All-In-One is a specially developed mix of trace elements that guarantees optimal growth and feed for corals. Microbe-Lift All-In-One ensures a magnificent polyp display, more intense colours as well as improved vitality of your corals. The work required to care for a saltwater aquarium is reduced to a minimum.
✔ in stock, delivery until 13.10. - 16.10.
Price(basis price) 
118 ml
6.75 £ (57.20 £/L)
236 ml
10.15 £ (43.01 £/L)
473 ml
14.40 £ (30.44 £/L)
5000 ml
62.05 £ (12.41 £/L)
Quantity:

Delivery region
6.75 GBP
(57.20 £/L)

Price including VAT
plus 16.05£
shipping costs (GB).
iFor every 20 € order value you receive 1 bonus point worth 0.50 €. Bonus points can be collected and redeemed later in the shopping cart.
Shipping to UK change region

 
Actual product may vary from the image shown.

Overview

Microbe-Lift All-In-One is a specially developed mix of trace elements that guarantees optimal growth and feed for corals. Microbe-Lift All-In-One ensures a magnificent polyp display, more intense colours as well as improved vitality of your corals. The work required to care for a saltwater aquarium is reduced to a minimum. Microbe-Lift All-In-One contains a balanced mixture of the following Microbe-Lift Reef products:
  1. Chelated Iron (Iron/Thiamin B-1)
  2. Essential Minerals & Trace Elements
  3. Vitamins & Amino Acids
  4. Calcium Concentrate
  5. Iodide & Bromide
  6. Strontium & Molybdenum
  7. Vitamin D+ over 70 different micro- and macro-nutrients
  8. over 35 different vitamins and amino acids

Dosage Microbe-Lift All-In-One:
Add 1-2 time a week 5 ml to 100 litres of aquarium water.

Brand:
ARKA Biotechnologie GmbH
Contact according to Art. 19 EU GPSR
ARKA Biotechnologie GmbH
Mühllach 53-55
90552 Röthenbach a.d. Pegnitz
info@arka-biotech.de
Shipping to:

Your question: Microbe-Lift All-In-One

Microbe-Lift All-In-One

CAPTCHA Image

Write a new review for Microbe-Lift All-In-One

Microbe-Lift All-In-One
CAPTCHA Image

Note: The review will be checked before publication.

Preview