✮ 5.000 active customers in Finland!
Patentoidulla menetelmällä Söchting Oxydators tuottaa normaalia ja aktivoitua happea akvaarioon Oxydator-liuoksen ja erityisten keraamisten katalyyttien avulla. Aktivoitu happi hajottaa erityisen mädäntyneitä aineita ja myrkyllisiä aineita ja parantaa siten olennaisesti kalojen ja kasvien hyvinvointia.
Top Seller

Söchting Oxydator Mini

hapen tuotanto akvaariossa
akvaarioille 60 litraan asti
parantaa veden laatua
✔ in stock, delivery until 03.08. - 05.08.
9.90 € 

Hinta sisältäen arvonlisäveron
plus 18.90€
toimituskulut (FI).
iFor every 20 € order value you receive 1 bonus point worth 0.50 €. Bonus points can be collected and redeemed later in the shopping cart.
Shipping to Finland change region

 

Actual product may vary from the image shown.


Kuvaus

Patentoidulla menetelmällä Söchting Oxydators tuottaa normaalia ja aktivoitua happea akvaarioon Oxydator-liuoksen ja erityisten keraamisten katalyyttien avulla. Aktivoitu happi hajottaa erityisen mädäntyneitä aineita ja myrkyllisiä aineita ja parantaa siten olennaisesti kalojen ja kasvien hyvinvointia. Söchting Oxydatorin luoma puhdas happi liukenee enimmäkseen välittömästi veteen, joten kuplia ei synny juurikaan. Hapen syöttö on täysin äänetöntä, hiilidioksidin poistuminen ja maaelementtien pyörteily vältetään.

Söchting Oxydator Mini soveltuu enintään 60 litran akvaarioille. Oxydator-liuos on mukana (2 x 50 ml). Mukana kaksi Söchtingin minikatalysaattoria. Käytä yhtä katalyyttiä akvaarioille, joiden tilavuus on enintään 30 litraa, ja kahta katalyyttiä enintään 60 litran akvaarioille.

tekniset tiedot Söchting Oxydator Mini:
halkaisija: 3,5 cm, korkeus: 6 cm
täyttö 30 ml 4,9 % Oxydator-liuosta ja 1 katalyytti
on myös mahdollista käyttää 6 % Oxydator-liuosta
mukana kaksi minikatalysaattoria

Brand:
Dr. rer. nat. K. Söchting Biotechnik GmbH
Contact according to Art. 19 EU GPSR
Dr. rer. nat. K. Söchting Biotechnik GmbH
Am Achalaich 8
82362 Weilheim
oxydator@t-online.de
Shipping to:

Your question: Söchting Oxydator Mini

Söchting Oxydator Mini

CAPTCHA Image
  • Haris wrote about Söchting Oxydator Mini in 2025:
    Works as advertised.

    Sean wrote about Söchting Oxydator Mini in 2025:
    I bought these for my shrimp tanks as I was seeing hair algae on some mosses.
    I also wanted to add oxygen to the water to aid shrimp survival.
    I have been pleased with the results and plan to order more


    Дмитрий &. wrote about Söchting Oxydator Mini in 2022:
    Отличный оксидатор, очень удобен в использовании.

    Show all reviews (6)